Нож Сантоку MO-V 18 см, Samura
Код: SMRSNMVNS18Подробно описание на продукта
Ножовете на марката Samura са произведени от най-добрата японска и шведска стомана, закалена до 58 - 61 HRC. Остриетата имат японска форма и фино стесняване от върха, благодарение на което притежават фантастична режеща способност. Ножовете Samura са заточени под ъгъл от 17 градуса. Това е повече от японските ножове, но по-малко от европейските ножове. За дръжките се използват най-добрите модерни материали: Микарта, G10, стабилизирано дърво, пластмаса с фино покритие, Кратон и композити.
Този нож Samura Santoku се отличава с традиционна японска геометрия - гръбнакът се спуска към върха. Тази форма на ножа, заедно с изместения напред център на тежестта, е идеална за рязане, кълцане и много други дейности. Вълнообразните прорези над острието предотвратяват залепването на храна по него при работа. Металната подложка, която плавно преминава в удобна дръжка, предотвратява контакта на ръката с храната. Японците наистина знаят много за комфортното готвене и този нож е ярък пример за това.
Основни предимства на ножовете Samura:
- изработени от най-добрата японска и шведска стомана, закалена до 58 - 61 HRC
- фантастична режеща способност благодарение на японската форма на острието и финото стесняване от върха
- заточване под ъгъл от 17 градуса (т.е. повече от японските ножове, но по-малко от европейските ножове)
- дръжки, изработени от най-добрите модерни материали: Micarta, G10, стабилизирано дърво, пластмаса с фина повърхност, Kraton и композити
Спецификации:
- Обща дължина: 31,8 см
- Дължина на острието: 18 см
- Тегло: 219 г
- Материал на острието: неръждаема стомана
- Материал на дръжката: G-10
- Препоръчва се ръчно миене
Допълнителни параметри
| Категория: | Ножове Santoku от неръждаема стомана |
|---|---|
| Тегло: | 1 kg |
| EAN: | 4751029320483 |
| Цвят: | Черен |
| Материал: | Неръждаема стомана |
| Размери: | 18 cm |
| Дължина на острието: | 18 cm |
| Бройки в комплекта: | 1 ks |
| Вид / Тип: | Сантоку нож |
| Серия: | Samura Mo-V |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Производител: | SAMURA |
| Margin-category: | B |
Дискусия
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!