Уок DIAMOND PRO XR LOGIC 28 см, с капак, с подвижна дръжка, WOLL
Код: WL11028PLCILПодробно описание на продукта
Важно! Готвенето с прибори WOLL е като изкуство, което при правилен подход ще ви възнагради с най-добрите творения. Затова прочетете инструкциите на WOLL за правилното им използване, които ще намерите в края на това описание. ↓↓↓
Уок тиган Diamond XR Pro Logic с диаметър 28 см с изключително издръжливо петслойно незалепващо покритие, закалено с диамант. Двукратно закаленото покритие е устойчиво на надраскване и е произведено без PFOA. Този първокласен съд с незалепващо покритие е идеален за здравословно готвене без мазнина.
Тялото на съда е изработено от закалена алуминиева сплав, благодарение на която бързо акумулира и разпределя топлината по цялата повърхност. Отлято е от едно цяло, което го прави изключително устойчиво на механични и термични повреди. Той е здрав и запазва формата си, благодарение на високото си качество е подходящ както за професионални, така и за аматьорски готвачи. Много високата устойчивост на повърхността позволява използването на метални прибори.
Термоизолираната ергономична дръжка от неръждаема стомана е подвижна и спестява място при съхранение. Уок тиганът включва и изцяло от неръждаема стомана капак за тенджера с дръжка от неръждаема стомана. Дъното от феромагнитна стомана с дебелина 8 мм е направено специално заWOLL . Укрепените ръбове на тигана осигуряват по-добра устойчивост на удари.
Съдовете Диамант ЕксЕр Професионална Логика са подходящи за всички видове котлони, включително индукционни и могат да се използват във фурна до 250°C (без дръжката). Почистват се много лесно и могат да се мият в съдомиялна машина.
Спецификации:
- Диаметър: 28 см
- Височина: 10 см
Инструкции на WOLL за правилна употреба на съдовете WOLL
Съдовете WOLL-Profi-Guss се нагряват много бързо, затова е важно да се спазва правилната температура при пържене.
Когато пържите или печете с мазнина или олио, съдовете WOLL-Profi-Guss загрейте добре:
- Празния съд WOLL-Profi-Guss загрейте кратко на най-висока степен. Висококачественото дъно се загрява много бързо и равномерно.
- Намалете навреме до желаната температура и добавете мазнина или олио и продукти за печене.
- Направете тест с дървена лъжица: за да разберете дали мазнината или олиото са с правилната температура, задръжте сухата дръжка на дървена лъжица в мазнината. Ако около нея се образуват малки мехурчета, мазнината е достатъчно гореща. Не трябва да започва да пуши от мазнината, защото тогава тя вече започва да гори.
Съдовете WOLL-Profi-Guss също така благодарение на висококачественото незалепващо покритие са чудесни за приготвяне на напр. месо без мазнина:
- При пържене на месо без мазнина загрявайте вашите съдове WOLL-Profi-Guss приблизително 2 1/2 минути на най-висока степен. Проверете дали тиганът е правилно загрят: с навлажнен пръст капнете няколко капки вода в съда - ако капките "танцуват" на дъното, тиганът е с правилната температура, ако изчезнат веднага, съдът WOLL-Profi-Guss вече е прекалено горещ.
- Сега можете да намалите топлината с около една трета.
- Месото трябва да е със стайна температура преди термична обработка.
- Сега поставете месото в съда WOLL-Profi-Guss - месото първоначално ще полепне леко.
- Когато се освободи леко от дъното, обърнете го и го запържете бързо и от другата страна.
- След това печете или пържете месото, докато достигне желаната степен на готовност. Кърваво: месото не оказва съпротивление при натиск; средно изпечено: леко съпротивление; добре изпечено: почти не се огъва при натиск.
- Оставете месото да почине за около 5 минути във фурната при 90°C след печене.
Допълнителни параметри
| Категория: | Уок тигани със стандартно покритие |
|---|---|
| Тегло: | 2.36 kg |
| EAN: | 4054359016102 |
| Цвят: | Черен |
| Материал: | Алуминий |
| Размери: | 28 cm |
| Бройки в комплекта: | 1 ks |
| Характеристики: | Подходящ за индукционен котлон, Подходящ за миене в съдомиялна машина, Подходящ за фурна, Сваляща се дръжка, Без PFOA |
| Вид / Тип: | УОК тиган |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Производител: | WOLL |
| Margin-category: | A |
| Максимална температура на фурна °C: | 250 |
| Гаранция (години): | 2 |
| Незалепващо: | Незалепващо покритие |
| Произход на марката: | Германия |
| Категория тегло: | Среден (1,2-2 kg) |
| Материал на дръжката: | Метална дръжка |
| Страна на производство: | Германия |
| Повърхностен финиш: | Незалепващо покритие |
| Топлопроводимост: | Бързо нагряване (1-2 минути) |
| Тип котлон: | Всички видове |
| форма на тигана: | Кръгъл |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!