Нож Сантоку 5000MCD 18 см, Miyabi
Код: MB34388181Подробно описание на продукта
Изключително остър японски нож тип сантоку ще използвате за ежедневно нарязване на зеленчуци, плодове или месо. В родината си той изпълнява функцията на европейски универсален нож и благодарение на популярността на суши, става все по-чест и в западните кухни.
Всеки отделен нож е резултат от майсторска работа от „града на ножовете“ Секи. Традиционната изработка и модерните технологии са създали най-високото възможно качество сред комерсиално произвежданите ножове. Изключително твърдото ядро от прахова стомана Micro Carbide MC63 е капсулирано в 100 слоя стомана с две различни твърдости. Специалната обработка на острието придава структура на слоевете, така че всеки нож има оригинален, неповторим модел.
За постигане на още по-добри свойства на стоманата е използвано уникално закаляване по процедура CRYODUR®,, по време на която се замразява при -196 ° C. Резултатният материал може да се похвали с екстремна твърдост от 63 по Рокуел. Ножът е симетрично заточен във формата „V“ под ъгъл от 19 °. Всеки брой е заточван ръчно, и то с традиционна техника Honbazuke, доказана през стотици години практика на майсторите ножари. Това е многофазов процес на заточване, при който първо ножът се заостря с помощта на вертикален и хоризонтален камък за заточване и след това острието се полира с кожен ремък за заточване. Дръжката е изработена от бреза Масур.
- Изключително твърдо ядро от прахова стомана Micro Carbide MC63
- Твърдост 63 по Рокуел
- CRYODUR® – уникален метод за закаляване/темпериране чрез замразяване
- Дамаска стомана, изработена от 100 слоя
- Клиновиден шлиф във формата "V"
- Тристепенно ръчно заточване по традиция Honbazuke
- Извитото острие в стил Katana, перфектен баланс
- Високо задържане на остротата, устойчивост на корозия и оптимална гъвкавост
- Удобна дръжка "D" от масивно дърво Masur
- Край на дръжката от неръждаема стомана с лого
- Доживотна гаранция за производствени дефекти на острието
Допълнителни параметри
| Категория: | Японски ножове Santoku |
|---|---|
| Тегло: | 0.56 kg |
| EAN: | 4009839408618 |
| Размери: | 18 cm |
| Дължина на острието: | 18 cm |
| Бройки в комплекта: | 1 ks |
| Вид / Тип: | Японски и Сантоку нож |
| Серия: | MIYABI 5000MCD |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Производител: | MIYABI |
| Margin-category: | B |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!