Уок TITANIUM NOWO 36 см, WOLL
Код: WL11361NСвързани продукти
Подробно описание на продукта
Важно! Готвене в чинииWOLL То е като изкуство, което, ако е направено правилно, ще ви възнагради с най-добрите произведения. Затова, моля, прочетете инструкциите на компаниятаWOLL за правилното им използване, което можете да намерите в края на това описание. ↓↓↓
Водещи незалепващи титаниеви тигани Titanium Nowo от немската марка WOLL се превърнаха в класика на световните пазари през последните петнадесет години. Серията съчетава ръчна изработка, първокласни високотехнологични материали с модерни производствени процеси и обмислен дизайн, което гарантира отлични резултати при готвене. Високото ѝ качество вече е доказано от времето. Не случайно Nowo носи името на основателя на компанията, Норберт Вол, в своето наименование.
Масивните тигани Titanium Nowo са идеални за здравословно и енергийно ефективно готвене без мазнина или с минимално количество от нея. Титаниево закалената повърхност се отличава с високо над стандартните незалепващи свойства, освен това е много устойчива на надраскване. Тиганите се почистват лесно и безпроблемно издържат на миене в съдомиялна машина или използване на например метални кухненски прибори.
Удобният захват осигурява ергономична синтетична дръжка с противоплъзгаща част за палеца и отвор за закачане. Носещата част на дръжката е лята в отливката на тигана. Така те образуват едно цяло, което гарантира нейното безопасно закрепване. Друго предимство на серията Titanium Nowo е перфектното разпределение и акумулиране на топлина. Тиганите могат да се използват на всички видове котлони без индукционни, дори за запичане във фурна, до 250 °C.
Серия Titanium Nowo
- Висококачествени титаниеви тигани за ежедневна употреба, патентована технология на производство
- Ръчно отлети, от едно цяло парче за по-висока механична и топлинна устойчивост
- Съчетават занаятчийска изработка с иновативни технологии
- Масивни, устойчиви на деформация, поради качеството си подходящи и за професионални готвачи
- Изключително устойчиво незалепващо покритие за здравословно готвене без мазнина
- Закалени, устойчиви на надраскване, произведени без PFOA
- Благодарение на високата устойчивост на повърхността могат да се използват и метални прибори за готвене
- За приготвяне на деликатни храни и за пържене при високи температури
- Перфектно разпределение и акумулиране на топлина, пренос на топлина по цялата повърхност
- Спестява до 1/3 енергия в сравнение с традиционни тенджери от неръждаема стомана
- Приблизително 9 мм дебело дъно, за всички източници на топлина, с изключение на индукционните
- Подсилени ръбове за по-добра устойчивост на удар
- Проектирани за лесно изливане без капене
- Дръжки от топлоустойчива синтетика, подходящи за печене във фурна
- Много лесни за почистване, могат да се мият в съдомиялна машина
Използвани технологии и материали
WOLL професионалните ляти продукти представляват продукти "Made in Germany", произведени с най-високо качество на изработка. Тя също се контролира непрекъснато по време на производствения процес на съдовете. Технологиите, които WOLL използва, са също така щадящи околната среда, с ниски емисии на въглероден диоксид. Всички съдове WOLL от висококачествена рафинирана алуминиева сплав се изливат ръчно, което ги отличава от обикновеното анонимно фабрично производство. Бавното ръчно изливане предотвратява образуването на въздушни мехурчета, които намаляват качеството на материала.
Върху получения алуминиев отлив се нанасят няколко слоя за по-голяма незалепваща способност и издръжливост на съдовете. Преди това обаче повърхността му се шлифова многократно чрез пясъкоструене. Тялото на тигана или тенджерата в следващата стъпка е затвърдено с титанови частици и изпечено с плазмена горелка при екстремна температура над 20 000 °C. Съдовете са така стабилни във формата си и устойчиви на механични повреди. Вторият слой предпазва от корозия на материала, а третият осигурява отлични незалепващи свойства. Последното горно закалено покритие е незалепващо, закалено с помощта на титаниеви частици. Заради изключителните си свойства е защитен с търговска тайна.
Висококачествената незалепваща повърхност издържа благодарение на специален производствен процес дори миене в съдомиялна машина или дори употреба на метални кухненски прибори. (За по-дълъг живот на вашите съдове обаче препоръчваме употребата на по-щадящи дървени или силиконови прибори.) Специално закалената незалепваща повърхност на WOLL се е доказала за здравословно готвене с малко количество мазнина или евентуално без нея. Безопасен е и не съдържа PFOA. Приготвените ястия са така богати на витамини. Благодарение на температурна устойчивост до 250 °C е подходящ не само за деликатни храни, но и за пържене при високи температури. Съдовете Titanium Nowo също така много добре издържат на температурни шокове, могат дори да бъдат рязко загрявани без използване на мазнина. Благодарение на свръхстандартните незалепващи свойства съдовете се почистват много лесно.
Инструкции на WOLL за правилна употреба на съдовете WOLL
Съдовете WOLL-Profi-Guss се нагряват много бързо, затова е важно да се спазва правилната температура при пържене.
Когато пържите или печете с мазнина или олио, загрейте добре съдовете WOLL-Profi-Guss:
- Загрейте празния съд WOLL-Profi-Guss за кратко на най-висока степен. Висококачественото дъно се загрява много бързо и равномерно.
- Намалете навреме до желаната температура и добавете мазнина или олио и продукти за печене.
- Направете тест с дървена лъжица: за да разберете дали мазнината или олиото са с правилната температура, задръжте сухата дръжка на дървена лъжица в мазнината. Ако около нея се образуват малки мехурчета, мазнината е достатъчно гореща. Не трябва да започва да пуши от мазнината, защото тогава тя вече започва да гори.
ЯстияWOLL -Profi-Guss е също така, благодарение на своята висококачествена незалепваща повърхност , идеален за приготвяне например на обезмаслено месо:
- При пържене на месо без мазнина загрейте съдовете WOLL-Profi-Guss приблизително 2 1⁄2 минути на най-висока степен. Проверете дали тиганът е правилно загрят: с мокър пръст капнете няколко капки вода в съда – ако капките "танцуват" на дъното, тиганът е с правилната температура, ако изчезнат веднага, съдът WOLL-Profi-Guss е вече прекалено горещ.
- Сега можете да намалите топлината с около една трета.
- Месото трябва да е със стайна температура преди термична обработка.
- Сега поставете месото в съда WOLL-професионален чугун - месото първоначално ще залепне леко за него.
- Когато се освободи леко от дъното, обърнете го и го запържете бързо и от другата страна.
- След това печете или пържете месото, докато достигне желаната степен на готовност. Кърваво: месото не оказва съпротивление при натиск; средно изпечено: леко съпротивление; добре изпечено: почти не се огъва при натиск.
- Оставете месото да почине за около 5 минути във фурната при 90°C след печене.
Допълнителни параметри
| Категория: | Титаниеви тигани за уок |
|---|---|
| Тегло: | 3 kg |
| EAN: | 4054359007490 |
| Цвят: | Сив |
| Материал: | Титан |
| Размери: | 36 cm |
| Бройки в комплекта: | 1 ks |
| Характеристики: | Подходящ за миене в съдомиялна машина, Подходящ за фурна, Без PFOA |
| Вид / Тип: | УОК тиган |
| Серия: | WOLL Titanium Nowo |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | E |
| Производител: | WOLL |
| Margin-category: | A |
| Максимална температура на фурна °C: | 250 |
| Гаранция (години): | 2 |
| Незалепващо: | Незалепващо покритие |
| Произход на марката: | Германия |
| Категория тегло: | Тежък (2-3 kg) |
| Материал на дръжката: | Пластмасова дръжка |
| Страна на производство: | Германия |
| Повърхностен финиш: | Титаново покритие |
| Топлопроводимост: | Постепенно нагряване (2 - 4 минути) |
| Тип котлон: | Всички, освен индукционни |
| форма на тигана: | Кръгъл |
KULINA | Woll Titanium Nowo
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!